salon masażu harmonia

O salonie


Harmonia w starożytnej Grecji była symbolem ładu i symetrii, a także boskim uosobieniem zgody i łączności. W naszym salonie masażu mogą Państwo poczuć równowagę między ciałem, a duszą.  Jest to miejsce, gdzie można ukoić swoje zmysły, wyciszyć się i zapomnieć, choć na chwilę o trudach dnia codziennego.

Dewizą naszego gabinetu jest profesjonalizm i indywidualne podejście do potrzeb, a celem doznanie pełnego relaksu, odpoczynku, a także przywrócenie ciału sprawności fizycznej. Środki, które pozwalają połączyć wszystkie te maksymy to stworzenie wyjątkowej atmosfery z użyciem nastrojowego światła, łagodnej muzyki i fascynującego aromatu olejków i kremów wcieranych w ciało. Wszystko to dzięki pasji jaką jest dla nas masaż.

Masaż to osobliwy zabieg fizjoterapeutyczny, jest prawdopodobnie tak stary jak cała ludzkość i towarzyszące jej urazy. W swej zasadniczej, klasycznej formie charakteryzuje się wykonywaniem rękoma pewnych określonych ruchów rozcierających, ugniatających i oklepujących ciało. Zabiegi masujące wykonuje się w celach leczniczych, relaksacyjnych, wyszczuplających lub pobudzających do wysiłku mięśnie. Metod wykonywania masażu jest bardzo dużo, a każda z nich powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego oczekiwań.

Masaż jest częścią medycyny naturalnej, która w wyniku upowszechnienia się farmacji stała się niedoceniana. Dawniej była to bardzo ważna część życia każdego człowieka. Stosowana, jako lekarstwo, jako profilaktyka, a także jako rytuał zdrowego i długiego życia. Bycie blisko natury i rozumienie potrzeb swojego ciała nie jest popularne w dobie nowoczesnych technologii, ale roztropnie zaczyna się znów dostrzegać dobrodziejstwa z tego płynące.

Referencje

Technik masażystaTerapia i masaż kobiet w ciąży 1/2Terapia i masaż kobiet w ciąży 2/2Kwalifikacje zawodowe 1/2Kwalifikacje zawodowe 2/2